Zayıflatan Detoks Tarifleri

Zayıflatan Detoks Tarifleri

Zayıflatan detoks tarifleri, yaz gelirken hemen diyete ve koşuya başlarız. Zayıflatan detoks tarifleri yürüyüş falan bunların yanında kilo vermek için tam gaz ilerlemek için zayıflatan detoks tariflerini de denemeliyiz. Aldığımız fazla kilolardan ve vücudumuzdaki şişliği ödemi atmak istiyorsak bu detoks tariflerini de kullanmalıyız. Hayat şartlarından dolayı stres , doğum sonrası veya sağlık sorunları yüzünden kilo alımı olur ve bu kiloyu vermek bazen oldukça zordur. Bunun için Zayıflatan detoks tarifleri diyet programları , spor yaparız bununda detoks tarifleri kullanmalıyız. Vücudunuzun yapısına göre diyet yada spor yapıyorsanız aşağıda vereceğim tariflerden uyguladığınız vakit ayda 4 ile 6 kilo arası zayıfladığınızı göreceksiniz.

Sağlıklı Diyete Tarifleri

Sağlıklı diyet tarifleri, diyet yapmak şart değil gün içerisinde belirli bir tempoda iseniz bu detoks tariflerini de uygulayıp kilo verebilirsiniz. Vücudumuzu güzelleştirmek , sağlığımız için gerekli olanı yapmalıyız. Bunun için detoks gereklidir. Mesela neden detoks yapmalıyız , halsizlik ve yorgunluk , sabah uyanamama , stres, sık yolculuk yapanalar, şişkinlik , gaz , kafein kullananlar , vücudunda yeterli su bulunmayanlar mutlaka bu tarifleri uygulamalıdır ve düzenli yapıldığında kendindeki olacak değişikliğin faydasını görecektir. Detoks hangi durumlarda yapılmaz , mesela emziriyor sak ve hamilelik durumu var ise. Vücut direnci az olanlar ve uzun süreli sağlık sorunları olanlar bunun için doktorunuza danışmalısınız. Şimdi size aşağıda bazı detoks tarifleri vereceğiz bunları düzenli ve tüketim şekline göre yaptığınız da ayda 4 ile 6 kilo arası zayıfladığınızı göreceksiniz. Tabi her vücut yapısı farklıdır , kendi vücudunuza uygun olanı yapmalısınız. Şimdi bu tariflerden bir kaçını yazalım.

Karpuz Suyu Detoksu

Karpuz suyu detoksu, 2,5 lt sürahinin içerisine karpuzu küp küp kesin ve içerisine nane yaprakları ve buz ekleyin. Karpuz suyu detoksu biraz bekleyip kıvam aldıktan sonra bunu göz kararı anlayacaksınız , kıvamını. Gün içerisinde istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

Çilek Suyu Detoksu

Çilekleri ince ince dilimleyip su dolu sürahinin içerisine buz ve nane ekleyerek bırakın. Su malzemeleri istediğiniz kadar kendinizce ayarlayabilirsiniz. Bekletip tüketelim bu karışımı da istediğimiz zaman kullanabiliriz. Kalorisi çok düşük bir içecekler hanımlar sakın meraklanmayın. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Greyfurt (C vitamini) Detoksu

Greyfurtları elma dilim şeklinde kesiniz. Bir tabağa koyun nane yaprakları ve buz ekleyin. Biraz bekledikten sonra rahatlıkla tüketebilirsiniz , ve bol C vitamini kaynağıdır. Bunu arada bir yaparak hafta bir 10 günde bir 2 hafta da bir olarak kullanabilirsiniz öğlen saati günde bir defa.

Salatalık Suyu Detoksu

Güne öncelikle bu su ile başlamayız. 2,5 lt suyun içine salatalık dilimleri ve buz nane koyalım. Biraz beklettikten sonra tüketelim , genelde günün erken saati tüketmeliyiz. Erken saatte tükettiğinizde faydasını göreceksiniz.

Portakal Suyu Detoksu

Portakalları ince ince kesip parçalara ayırarak sürahinin içine koyuyoruz , içine su dolduruyoruz buz ve nane yaprakları içine atıyoruz. Sabahları tam da ihtiyacımız olan vitamin deposu bunu kahvaltıda çay yerine kullanabiliriz. Yada sabah öğle aralarında tüketebiliriz.Sizde evinizde bulunan malzemeler ile bu detoks tariflerini kolaylıkla yapabilir ve tüketebilirsiniz. Düzenli kullandığınızda siz faydasını göreceksiniz. Detoks yapılma başlıca sebebi vücudu yenileme tazeleme özelliğidir. Bunun yanında kilo vermemize de yardımcı olur. Vücudunuzun yapısına göre sizde kendinize uygun olanı seçerek tüketebilirsiniz. Sağlık sorunları olan var ise doktorunuza danışarak burada olan tariflerden uygun olanı kullanabilir. Bizi takip etmeye devam yepyeni tarifler ve çeşitler ile tekrar bilgi vereceğiz.

Etiketler: çilek suyu detoksu, karpuz suyu detoksu, zayıflatan detoks tarifleri