Topuk Çatlakları Nasıl Geçer

Topuk çatlakları nasıl geçer, genelde biz bayanların en çok karşılaştığı rahatsızlıklardan biridir. En sık karşılaşılan cilt problemlerinden biridir. Eğer bu çatlaklar derinleşirse kanamalara yol açar ve tedavi edilmezse enfeksiyon hastalıklarına kadar gider. Bunun neden cilt kuruluğu yada hamilelikte aşırı kilo almadan kaynaklıdır. Topuk çatlakları nasıl geçer, vereceğimiz tariflerle bu sıkıntıya son vereceğinize eminiz. Nedenlerinden başlıcaları arkası açık ayakkabı giymek, topuklu ayakkabı ve şeker hastalığı gibi bir çok nedeni vardır. Bu yazımızda topuk çatlaklarını yumuşatmak ve sertliğine iyi gelen kürlerin tarifini vereceğiz.

Topuk Çatlakları Nasıl Geçer

Topuk çatlakları nasıl geçer, aşırı kilo alıp vermek topuk çatlaklarına neden olur. Pek çok kişinin fark sorunlardan dolayı iş şartları, fazla ayakta kalmak ve bunun gibi bir çok sorundan dolayı bu sorunu yaşamaktayız. Topuk çatlakları nasıl geçer, bunun tedavisi mümkün ve size vereceğimiz doğal kürleri ile şifa bulmanız mümkün. Ayrıca çok kolay ve evde bulunan malzemelerle pratik yöntemlerle topuklarınızı tedavi edebilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz tarifler umarım sizin için faydalı olur şimdiden kolay gelsin.

Topuk Çatlaklarını Geçiren Kür

  • yarım çay bardağı vazelin
  • yarım limon suyu ve kabuğunu rendelenecek
  • 3-4 adet aspirin

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri karıştırarak, tamamen krem haline getirin. Bunu yapmadan önce greyfurtun yarısını sıkın ve kalan kabuğun içerisine toz şeker ekleyin. Topuklarınızı ovun, ovma işlemi bittikten sonra hazırladığınız kremi topuklarınıza sürün streç yada gazlı bezle kaparak sabaha kadar bekletin.

Topuk Çatlaklarını Yok Eden Yöntem

  • Yarım fincan gliserin
  • Yarım fincan kakao yağı
  • 1 yemek kaşığı vazelin

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri karıştırın ve topuk çatlaklarını karıştırın. Gazlı bir bezle karıştırın ve çorap giyin, sabah ılık su ile yıkayın. Şeker hastası olanlar bu karışımın içerisine E vitamini kullanmalıdır. Gündüz uygulanmamalı, terletme yaptığında mantar yapabilir.

Topuk Çatlaklarını Giderme Kürü

  • 1 yemek kaşığı vazelin
  • 1 tatlı kaşığı ozon yağı
  • 1 tatlı kaşığı gliserin
  • 1 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri karıştırarak topuk çatlaklarına sürün. Çatlak yerlere pamuk koyun ve çorap giyin.

Bizi takip etmeye devam bu tarifler uzmanlardan alınmış kürler ve doğal yöntemlerle bu sorundan kurtulmak çok kolaydır. Yeni tarifler ve kürleri kadın haberler bölümünden öğrenebilirsiniz.

Etiketler: topuk çatlakları giderme kürü, topuk çatlakları nasıl geçer