Tarot Falı Baktır

Tarot falı baktır, orta çağların sonlarına doğru ortaya çıkmış en eski kehanet yöntemlerinden biridir. 78 karttan ve iki ana bölümden oluşmaktadır, destesi 56 karttan oluşan sırlar serisi 22 karttan oluşan büyük sırlar serisi oluşur. Tarot falı baktır, 18. yüzyıldan itibaren çeşitli mistik ve okültist tarafından kehanet ve fal için kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Bazı yazarlar bu fal çeşidinin kökeni Mısır yada Kabalaya dayandığını söylüyor. Fransa bu kartların açılımı tarot olarak ad aldı ve 15. yüzyılda İtalya da oynanan bu oyuna tarocchi den gelen anımsamayla isminin bulunduğu söyleniyor. Ücretsiz tarot falı baktır, bazı söylentilere göre de Kuranda adı geçen Harut ve Marut İsimli iki melekle ilişkinin olduğu düşünülür. Babil de bu meleklerin insanlara çeşitli bilgi ve sihir öğrettiklerine inanılır.

Tarot Falı Baktır

Tarot falı baktır , Musevilerde bu iki meleğin ceza olarak baş aşağı asıldığı söylenmektedir. Bu duruş biçimi kartlar asılmış adam olan resmi gösterir. Diğer yandan tarot kelimesinin Tevratla ilişiği olduğu düşünülür. Tarot destesinde 22 tane büyük arkana 56 sı küçük arkana olarak 78 adet kart bulunur. Arkana sır anlamına gelen kartlardan dır, bu kartların sıralamasını ve açıklamasını aşağıda detaylı olarak anlatacağız. Bizi takip etmeye devam edin doğru bilgi ve merak ettiğiniz her şeyi sitemizde bulabilirsiniz.

Büyük Arkana, esoterizme göre daha açılımlı ve sembolik ifadeleri olan kartlardan dır. Olaylar açısından çok yakından ilgilidir, hayatınızda ne olmuş neler yaşandığı gibi. Bu kartların ağırlığı küçük arkana dan fazladır.

Küçük Arkana, 4 takımdır ve her biri 14 karttan oluşur bunlar, Asa, Kupa Kılıç, ve Tılsım olarak adlandırılır. Bunları başka kaynaklarda değişik isimlerde de bulabilirsiniz.

14 kart yani As dan başlar ve 10 na gider, son dört kart saray kartlarıdır. Bunlar Kral, Şövalye, Uşaktır.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Kartların Açılımı

İlişki Açılımı, eşler arasındaki yada iki insan arasındaki ilişki durumu hakkında bilgiler verir. Bu kart aşkın iç yüzünü öğrenmek için açılır ama bu ilişki sadece aşk için değil komşuluk ve aile ilişkilerinin açıklaması yapılır. 7 kart açılır ve genel soru ilişki durumuyla alakalı olan sorulardır.

Kelt Hacı, bu kart her tür soruya uygundur gelecek planları ve arka planda kalan şeyleri anlatılmasıdır. Eğer aklında kalmış bir şeyin cevabını bulamıyorsanız kelt açılımı yapmalısınız.

Karar Açılımı, Birden fazla açılımın olması demektir ve kararsız kalmak manasına gelir. Toplam 7 karttır ve genel sorular seçeceğim yol benim için neye çıkar ve iş yada aşk hayatında neler yapmalıyım gibi sorular sorulabilir.

Etiketler: tarot falı baktır, tarot falı nasıl bakılır, tarot kartları ne anlama gelir, ücretsiz tarot falı baktır