Su Elementi Burçları

Su Elementi Burçları

Su elementi burçları, Akrep, Balık, Yengeç su grubu burçlarındandır, bu grubun başlıca özelliği çok narin ve kırılgan olmalarıdır. Bu grupta olan kişiler dış etkenlerden zarar görmeye çok yaklaşımlı dırlar. 6.hisleri çok kuvvetlidir, karşısındaki insanın onun için ne gibi bir düşüncede olduğunu görür. Düşünceleri tahmin ederler ve ortada bir sebep yokken tartışırlar. Çok alıngandırlar, bazen orta bir şey yokken bile alınırlar. Sosyal aktiviteli görünseler de bunu çevre için yaparlar, kendileri daha çok rahatlıktan hoşlanırlar. Aslında dünyadaki her şeyi iç dünyasında değiştirip bu şekilde yaşamak isterler. Hayalcidir ve kendi iç dünyasında olan hayalleri normal hayatta yaşamak ister. Çevresini sürekli gözlem altında tutar ve bununla alakalı kendinde fikirler üretir. Olayın içinde bile olsa, aslında bir köşeden hala kendince izliyordur. Yani bu su grupları genelde anlamda özverili ve mükemmeliyetçidirler, ve rahatlığı konforu severler.

Akrep Burcu

Su grubu olarak hissetmek yeteneği ile ön plana çıkan burçtur. Akrep burcu algılama ve sezgilerini daha çok kullanır, bu yeteneği sayesinde çoğu zaman zarara uğramaz. Akrep burcu bir konuda en ince ayrıntısına kadar araştırır ve onunla ilgili strateji geliştirir. Detektif gibidirler, bir konuda ip ucu bulmakta ustadırlar ve doğru hareket ve güç konusunda kendilerini belli eden su grubundandırlar. Bundan üstünü yoktur kısacası. Bu burç sürekli dostluk ve arkadaşlık kurmak ister. Kendini dışa vurur ve herkesin kendisi gibi olmasını bekler. Saplantılı ve kıskançtırlar bu su grubunun en belirgin özelliğidir. Akrep burcu grubunun öz güven özelliği tam yerindedir. Ama bazen bu iyi sonuçlar vermeyebilir.

Balık Burcu

Balık burcu su grubundandır, duygusal yapıya sahiptir ve şefkat ararlar kötü olan gerçeklerden kaçarlar. Duygusal oldukların gezegenler arası aşırı duyarlıdırlar. Genelde üzüldükleri zaman yalnız kalıp kendi içlerinde kendini çözüp yenileme yaparlar. Kalabalığı sevmezler ve bundan fazlaca kafası yorulur daha çok yalnız kalmaktan hoşlanırlar. Balık burcu hep iyi ve güzelliği düşünür normal hayatta olan gerçeklerden uzaktırlar bu yüzden herkesi kendileri gibi sandıklarından dolayı her zaman üzülürler. Aslında iyi ve nazik bir kalbe sahiptirler.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu aynı zamanda ay burcudur, su grubunun en iyi burcudur. Çok içten samimi ve yardımsever birileridir. Etrafta hiç kimsenin kötülüğünü istemezler ve bu yüzden hiç bir zaman kötü şeyler ile karşılamazlar kalbi çok temiz olduğundan her zaman emeğinin karşılığını alırlar. Bu burçta duygusal bir burçtur.

Etiketler: