Selülit Nasıl Geçer

Selülit nasıl geçer, hemen hemen çoğu kadında büyük sorun haline gelen bir durumdur ve aşırı kilo alıp vermeden kaynaklanan bir durumdur. Tabi bunun farklı farklı bir çok sebebi vardır. Cilt altında düzensiz aşırı yağ birikiminden dolayı kan ve lenfatik dolaşımın bozulması ile oluşan görüntüye selülit diyoruz. Hamilelik döneminde alınan kilolarında buna etkisi vardır. Selülit olan yerde kan dolaşımı yavaşlamış demektir. Böylece damarlarda doku sıvısı azalır. Bu sıvı vücudun savunma mekanizması ile bağ dokusu ile sarılıdır. Bağ dokusunun sardığı kaçak sıvı deri altında kesecikler oluşturur ve bu kesecikler yağ dokusunun artmasıyla düzensiz bir yerleşim yapar buda portakal kabuğu görünümü almayı sağlar. Selülit hormonu bazen genetik yapıdan dolayı kaynaklanır. Kilosu normal olan birinde de selülit olabilir, kadınlara göre erkeklerde görülmesi daha azdır. Bununla ilgili sizlerle bir kaç tane kür paylaşacağız. Bu durumdan kurtulmanız için size yardımcı olacaktır.

Selülit Nasıl Geçer

Selülit nasıl geçer, şöyle sıralayacak olursak öncelikle selülit neden olur sorusunu ele alalım. Aşırı kilo alıp vermek, hamilelik döneminde alınan kilolar, yanlış beslenme, yaşlanma, şok diyetler, stres, dar giyinmek, sigara ve alkol tüketimi etken eder. Bazen ise genetik olması da etkiler, bunun pekte bir çözümü yoktur. Selülit üç grupta incelenir, dışarıdan belli olmaz olan bölge sıkıldığında ortaya portakal görünümü çıkar. İkinci ise hafif şekilde görülür, fazla belirgin değildir. Üçüncüsü ise oldukça belirgindir ve dışardan bakıldığında belli olur. Bunun için kendimize her şekilde dikkat etmeliyiz.

Selülit İçin Krem

Selülit için krem, piyasada bulunan kozmetik olan kremlerden faydalanabilirsiniz. Ya da portakal yağıyla masaj yaparak daha sonra durulama yapabilirsiniz. Teninizi yakıyorsa dokunuyor demektir. Daha farklı şeyler kullanabilirsiniz.

Selülit Düşmanı Kahve Kürü

Selülit düşmanı kahve kürü,

İçtiğiniz kahvenin telvesini sürerek peeling yapabilirsiniz. Yada 2 tatlı kaşığı kahve bir tatlı kaşığı balı karıştırıp krem haline getirip selülit olan bölgeye sürebilirsiniz. 5 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Selülit Düşmanı Besinler

Selülit düşmanı besinler, herşeyde olduğu yememize içmemize çok dikkat etmemiz gerekir. Bunlar çok kolay besinlerdir ve hemen hemen hepimizin bildiği şeyler sıralayacak olursak,

  • Brokoli
  • Muz
  • Ispanak
  • Lahana
  • Yumurta
  • Limon
  • Yoğurt
  • Ananas
  • Domates
  • Zeytinyağı

Bunlar hep selülit düşmanı besinlerdir ve hemde sağlığa faydası olduk büyük olan yiyeceklerdir. Normal zamanda da bunlardan tüketmek gerekir. Sağlıklı bir vücut için gerekli olanlar bunlardır.

Etiketler: selülit düşmanı besinler, selülit düşmanı kahve kürü, selülit için krem, selülit nasıl geçer