Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç boyası nasıl akıtılır? Biz kadınlar her zaman değişiklik yapmak isteriz, öncelikle buna saçımızda başlarız. Bundan dolayı her zaman saçımızda istediğimiz rengi elde edemeyiz. Evde yapılacak ufak tarifler ile boyayı akıtabilir. Şimdi kafanızda sorular başladı, saç boyası nasıl akıtılır? diye. Hemde evde çok kolay malzemeler ile elinizin altında olan şeyler ile boyayı akıtabilirsiniz. Saç boyası nasıl akıtılır? derseniz bazen mutfağınızda bulunan malzemeler ile bazende ufak tefek alınacak malzemeler ile saçınızdaki boyayı kusturup istediğiniz rengi tekrar elde ederiz. Bazı zamanlar boya tutmayınca telaşlanıp gidip başka bir boyayla boyarız. Evde yapılan doğal saç maskeleri, eğer boyanız tutuyorsa buda bir çözüm yolu olabilir.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç boyası nasıl akıtılır; Saç boyası doğal yollar ile akıtılabilir ama saç kötü olduğunda akması aylar alır. Ondan sonra yeni bir boya yapabiliriz, yada kuaförde saçımızı düzelttirebiliriz. Ama bu vereceğimiz tarifler ile kuaförde saatlerinizi harcamadan hemde, paranız cebinizde kalarak evde hem saç boyayabilir hemde olmayınca akıtabilirsiniz. Bu uygulayacağınız tarifler saça herhangi bir zarar vermeden saçınızdaki boyayı akıtabilirsiniz. Biz doğal yolları araştırdık paylaşmak istedik, umarım sizinde işinize yarar artık sizi daha fazla meraklandırmadan saç boyası nasıl akıtılır? tariflerini verelim.

Not:Bu işlemlerden sonra ister evde yada kuaförde saçınızı açtırma işlemi saç boyası akıtma işlemi yaptırıyorsanız mutlaka bundan sonra saç bakım maskesi uygulamalısınız. Saç bakım maskelerini ve kürleri kadınca bölümünden takip edebilirsiniz.

Karbonatla Saç Boyası Akıtmak

Karbonatla saç boyası akıtmak ,saçlarınızın imdadına yetişen bir iksir gibidir. Saç boyasını akıtmak için şampuanınızın içine 3 çay kaşığı karbonat ekleyerek saçınızın boyasını akıtabilirsiniz. Yalnız kepek şampuanı olmalıdır, 15 dk bekletilerek iyi durulayın durularken sıcağa yakın ılık su ile durulayın.

Beyaz Sabunla Saç Boyası Akıtmak

Beyaz sabunla saç boyası akıtılır mı? diye bir soru oluştu hemen kafanızda evet hemde çok kolay akıtılır. Beyaz sabunun saç boyası silici özelliğine sahip bir maddesi vardır. Siyah saç rengini bile akıttığı söyleniyor. Sabun kurutma özelliğini unutmayarak bu işlemden sonra saç kremi kullanmalısınız. Beyaz sabun ile iyice köpürtüp biraz beklettikten sonra durulayın, bu işlemi saçınız akana kadar iki günde bir yada duş aldığınız zamanlar uygulayabilirsiniz.

Limonla Saç Boyası Akıtmak

Limonla saç boyası akıtmak, en basit yöntemlerden biridir. Bu işlem için saçlarınızı limon suyu ile yıkayarak 25-30 dk bekleterek durulayın. Temiz saça bu işlem uygulanmalı, önce normal kepek şampuanıyla yıkayıp duruladıktan sonra bu işlemi yaparsanız daha güzel sonuç alırsınız. Ayrıca limon güçlü bir saç açıcısı olarak bilinir. Bu yüzden saç açılmasın boya aksın istiyorsanız, kurutmak için güneşte beklemeyiniz.

C Vitamini İle Saç Boyası Akıtmak

C vitaminiyle saç boyası akıtmak, bitkisel yöntemlerden biridir. Saçı yumuşatmak ve beslemek için kullanılır. Ayrıca saçın rengini de açar. Eczaneden aldığınız c vitamini kapsüllerinden 15-16 tane ezin ve kepek şampuanına ekleyin. İsterseniz saç bakım yağınızı da ekleyebilirsiniz. Güzelce karıştırın ve saçınızın her yerine uygulayın 40-45 dk beklettikten sonra durulayın bu işlem gerçekten çok etkili bir işlemdir. Umarım sizinde işinize yarar. Bu işlemin hiç bir zararı yoktur, aksine saça bakım yapar.

Kepek Şampuanı İle Saç Boyası Akıtmak

Kepek şampuanı ile saç boyası akıtmak, bu doğal bir çözümdür. Ama zamanla olacak bir şeydir. Saç yıkandıkça açar ve rengi akar her yıkamada bir ton daha akıtır. Sıcak suyunda saç akıtmak özelliği vardır, ancak kafa derinizi yakacak kadar sıcak olmamalı tabi. Buna dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle saçınızı her yıkamada zeytinyağı ile nemlendirip ondan sonra kepek şampuanını kullanarak zamanla saçınızın boyasının akıtabilirsiniz. Biz doğal olan yöntemleri araştırdık ve sizlerle paylaştık umarım sizde bundan fayda görürsünüz.

Etiketler: Saç boyası nasıl akar