Rüyada Ölü Bebek Görmek

Rüyada ölü bebek görmek, kişinin hayatında yaşayacağı yarım kalan bir aşka bir sevgiye işarettir. Kişinin yapmak istediği bir şeyin yarıda kalacağı buna maddi anlamda gücünün yetmeyip ertelemesine yorum yapılır. Aynı zamanda rüyada ölü bebek görmek, eskiden yapılan hataların karşısına çıkması ve bu yüzden özel hayatında zorlanması manasına gelir. Rüyada üçüz erkek bebek doğurduğunu görmek, başlamadan işin başlamadan bitmesi de yorumlanır. Bazı tabircilere göre de rüyada ölü bebek görmenin, olumlu yönde tabir edilir. Kişinin özlem duydu yarım kalmış bir hikayenin tamamlanması gibi tabir edilir. Yapacağı şeyleri yavaş yavaş yoluna koyması gibi ifade edilir. Bazende rüyada ölü bebek görmek, kişi için hayırlı olmayacak bir şeyin tamamlanmamasına delalet eder.

Rüyada Ölü Bebek Görmek Ne Demek?

Rüyada ölü bebek görmek ne demek: Rüya sahibinin gördüğü duruma göre de değişir. Eğer gördüğü ölü bebek gülümsüyorsa, sevinç dolu günlerin habercisidir. Eğer rüyasında donuk ve duygusal olarak etkileyici bir durumda ise o zaman hoş olmayan bir haber alacaktır. Bazı zamanlar da çevrede çıkan dedikodular yüzünden çiftlerin arasının açılması gibi anlatılır. Kimi zamanda gören kişinin istemeden nefsine yenilerek bazı hatalara düşeceği ifade eder ve uyarma amaçlıdır, duruma göre. Bu rüya duruma göre bazen de bilinçaltı yaşananlar olarak rivayet edilir.

Rüyada Ölü Bebek Görmek İslami Yorumu

Rüyada ölü bebek görmek islami yorumunda, kişinin bazı zamanlarda kapıldığı boş hayallere yorulur. Şöyle ki zamansız hareket ettiği gösterir. Kendini kurduğu eski yaşanmışlıklarından kurtulup feraha ermesi gerektiğini anlatan bir rüyadır.

Rüyada Ölü Bebek Görmek Diyanet Yorumu

Rüyada ölü bebek görmek diyanet yorumunda, önceden yaptığı hataları telafi etmiş olduğu malum olur. Kişinin yapmak istediği onun için iyi olmayacak daha sonra sıkıntılı durumlara gireceği konusunda işaret eder. Fakat yapmak istediği şey Allah tarafından engellenecektir.

Câferi Sâdık (r.a) Yorumu; Caferi sadık (r.a) derki, birincisi kişinin bilinç altında kendince yaşadığı sorunlara işarettir. Diğeri ise bebek bekleyen ve bunun yarım kalması yönünde düşünceleridir. Biraz zaman sonra sevinçli bir haber geleceğini müjdeler.

Diyanet Yorumu; Bu rüyayı gören kişi, tabiri caizse, Allahın sevdiği kuludur. Başına gelecek olan olumsuzluklardan kötülüklerden uzaklaşmasına vesile olan bir neden çıkartır. Rüya sahibi sonunda feraha erecektir.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Bu rüyayı gören kişi eğer bebek bekliyorsa, güzel bir bebeğe işarettir. Hamile olmayan biri bu rüyayı görüyorsa erkek yada kadın yaptığı bir şeyden hoş olmayan bir sebepten dolayı geri dönmesi manasındadır.

Etiketler: Rüyada ölü bebek görmek islami yorumu