Rüyada Kadının Kocasını Aldatması

Rüyada kadının kocasını aldatması, rüyayı gören kişinin hayatında yaptığı hataların karşısına çıkacağını ve bunların bedelini ödeyeceğine delalettir. Kişi bu zamana eğer bir kalp kırdıysa o kişinin gönlünü almalıdır. Kul hakkı en önemlisidir. Rüyada kadının kocasını aldatması, eğer hatalarından dönmeye karar vermezse ilerde çok çok üzüntü çekecektir. Telafi etmez ise ileride daha çok çaba sarf edecektir. Rüyada kadının kocasını aldatması, kadın ise uzun ve meşakkatli bir yolda muvaffak olacaktır. Eğer başka biri bu rüyayı görüyorsa, gören bildiği ve bazı gerçekleri saklıyordur. Rüyada kadının kocasını aldattığını görmek, erkek biri bu rüyayı görüyorsa onun için hayatında olan kendine açıklayamadığı bazı gerçekler ile yüzleşmesi gerektiğine işarettir.Rüyada kocanın karısını aldatması bazı tabircilere göre hakkında çıkacak olan dedikodulara ve bu konuşmalar yüzünden eşi ile arası açılacağına delalettir. Kısa zamanda dedikodulardan uzak kalacak ve huzura ereceklerdir.

Rüyada Aldatmak İstediğini Görmek

Rüyada aldatmak istediğini görmek, işlemek istediği fakat yapamadığı bazı günahlara meyilli olduğunu manasını gelir. Bu rüyayı gören kişi yapmak istediklerini yapamamış içinde kalmıştır. Bu yüzden de her türlü çılgınlığa açık birisidir. Genelde bilinçaltında yatan şeyleri anlatan bir rüyadır.

Rüyada Kadının Kocasını Aldatması İslami Yorumu

Rüyada kadının kocasını aldatması islami yorumunda şöyledir ki, Allah yolundan ayrılmaya açık birisidir. Bu yüzden kişinin hata yapmaması için kendini frenlemesi gerekir. Lakin hataya düşerse üzücü olaylar kapıdadır.

Rüyada Kadının Kocasını Aldatması Diyanet Yorumu

Rüyada kadının kocasını aldatması diyanet yorumunun açıklamasında, kişi evvel zamanlarda yaptığı hataların farkına varıp Allah’a tövbe ederek yanlışlarının yine Allah’ın yardımı ile düzeltir. İleride eşi ve çocukları ile uzun bir hayat yaşayacağına alamet eden bir rüyadır.

Alimlerin Açıklamaları (Rüyada Kadının Kocasını Aldatması)

Câferi Sâdık (r.a) Yorumu; Rüyada kadının kocasını aldatması, kişinin kendisi bu rüyayı görüyorsa, pekte hayırlı değildir. Allah’ın istemediği davranışları vardır, bu huylarından kurtulmalıdır ancak ozaman muvaffak olur ve mutluluğa ereceğine işaret edilir.

Diyanet Yorumu; Rüyada kadının kocasını aldattığını görmek, rüya sahibinin hayatında beyaz bir sayfa açacaığa yeni bir iş ve yeni başlangıçlara adım atacağına delalettir. Ayrıca gelecekte güzel geniş aile kuracağına rivayettir.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Rüya sahibi bu rüya ile içindeki olanları aslında dışa vurmak istemiştir. Allah c.c yanlış yollarda bırakmasın. Kişinin hataya ve hayatını zedeleyecek iz bırakacak sıkıntılara çok fazla meyilli olduğunu daha önceden yaşamadıkları yaşamak istediğini şeklinde tabir edilir.

Etiketler: rüyada kadının kocasını aldattığını görmek, rüyada kocasını aldatması