Rüyada Ezan Sesi Dinlemek

Rüyada ezan sesi dinlemek, hayırlı amellere, kişinin gönül güzelliğine bu dünyada ve öbür dünyada mutluluğa erişeceğine tabir edilir. Kötü ezan sesi dinlemekse dini işlerde eksiklikleri olduğuna, yaptığınız amellerin boşa gideceğine yorumlanmaktadır. Bu konuda uyarma amaçlı bir rüyadır. Rüyada ezan sesi dinlemek, çok güzel ve sevindirecek haberler alacağı manasını taşır. Bu rüya ayrıca kişinin hikmet, ilim şan ve şöhret sahibi kişilerle arkadaşlık edeceğine anlamını içerir. Rüyada ezan sesi dinlemek, onlara yakın durup onlardan öğreneceği şeyler sayesinde ileride ilim sahibi insanlardan olacaktır. Her yaptığı işte muvaffak olacağına alamettir.

Rüyada Ezan Sesi Dinlemek Ne Demek?

Rüyada ezan sesi dinlemek ne demek, rüyayı gören kişinin her türlü sorunundan, sıkıntısından, hastalığından, korkularından ve vesveselerinden kurtulacağına, kafasındaki cevapsız sorularına cevap bulacağına delalet eder. Rahatlık, sakinlik, dinç olmak ve iç huzuru manasına gelir. Başka tabircilere göre de rüyada ezan sesi dinlemek, gerçek bir mümin olmaya çalışmak, Allah katında onun sevdiği kullarından olma aşkı ile yandığına tabir edilir.

Rüyada Ezan Sesi

Rüyada ezan sesi, dünya malına sahip olmaya ve lüks içinde yaşamaya yorumlanır. Başka bir taraftan da yapacağı her işte muvaffak olacağına delalettir ve kıskanılacak bir hayat yaşayacağına alamettir.

Rüyada Sabah Ezanı Okumak

Rüyada sabah ezanı okumak, bu rüya kişinin hayatında ettiği duaların kabul olacağına rivayet eder. Sabahın hayrı olarak yorum yapılır ve ne niyeti varsa kabul olacağı yönündedir.

Rüyada Ezanı Yanlış Okumak

Rüyada ezanı yanlış okumak, kişinin hayatında kararsızlıklar yaşadığı yönündedir. Bir şeylerin ters gideceği bir döneme gireceğine işaret eder. Bundan dolayı bazı konularda düşünerek karar vermelidir.

Rüyada Güzel Ezan Okunduğunu Görmek

Rüyada güzel ezan okunduğunu görmek, rüya sahibinin hayatında mutluluk ve neşeye doyacağını ifade eder. Beklenen ve istenilen bir şeyin haberini alacağı manasını taşır.

Rüyada Ezan Dinlemek İslami Yorumu

Rüyada ezan dinlemek islami yorumu, kişinin hayatında bazı şeylerden dolayı sıkıntı olduğunu gösterir. Ezan dinlemek ise bu durumdan çıkacağını ve tüm güzelliklerin sahibi olacağı manasındadır.

Rüyada Ezan Dinlemek Diyanet Yorumu

Rüyada ezan dinlemek diyanet yorumunda, bu rüyayı gören kişi tüm bela kazalardan uzak olur. Aynı zamanda da Allah’a dua etmeli ve sadaka vermesi gerektiği vurgulanır.

Alimlerin Açıklamaları

Câferi Sâdık (r.a) Yorumu; Bu rüya çok hayırlı ve güzel bir rüyadır. Kişinin alim olma yönünde bir isteği var ise bunun olacağı yönünde alamet eder.

Diyanet Yorumu; Gören kişi eğer tanıdık bir sesle ezan dinliyorsa, kişinin hac yada umre niyetinin olduğunu gösterir. Bu kişinin niyetinin nail olacağının göstergesidir bu rüya.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Eğer bir çocuktan ezan dinleniyorsa yada ses hamamdan geliyorsa kişinin ahiret hayatında zorlanacağını gösterir. Güzel havadar bir yerden dışarıdan geliyorsa mutluluk ve dünya ahiret nimetlerinden yararlanmaya yorumlanır.

Etiketler: rüyada ezan dinlemek ne demek, rüyada ezan sesi, rüyada sabah ezanı okumak, rüyada yanlış ezan okumak