Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir?, biz kadınlar makyaj yapmayı süslü olmayı daha doğrusu her kadın birazda kokoş olmayı sever. Öncelikle kendimize yakışan makyajı yapmak için ten rengine, göz rengine ve saç rengine çok dikkat etmeliyiz. Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir, bazen kendimizi iyi hissetmeye ve bazende yüzümüzde cilt lekelerini kapanmak için işe yarar. Ten rengine göre makyaj yapmanın püf noktaları Kıyafetimizin uyumu nasıl önem veriyorsak makyajın da bir o kadar önemli yeri vardır. Renklerin uyumuna ve ahengine dikkat etmeliyiz. Mesela uzun yüzlü olanlara elmacık kemiklerinde yukarı aşa yaparak allık kullanmalıyız. Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir beyaz tenli ve küçük gözlere sahipsek ağır ve abartılı makyajlar yapmamalı daha çok doğallık ön plandan olarak hafif makyajlar yapmalı. İri gözlerde ise mutlaka eyeliner kullanmalı göz kapağına yoğun olarak çekmeli. Koyu tenlerde ise açık renkli pudralar allıklar genelde pembe allık kullanılmalı. Buğday tenlilerde ise hafif bronz bir fondöten şeftali tonlarında allıklar kullanılmalı ve genel gözler ön planda olmalı şimdi biraz daha açıklayıcı olarak bahsedelim.

Beyaz Ten Rengine Göre Makyaj Püf Noktaları

Beyaz ten rengine göre makyaj yapmanın püf noktaları, bu ten rengi diğer renklerine göre daha soluktur, bu yüzden yüzümüzü daha canlı gösterecek şekilde makyaj yapılmalıdır. Bu yüzden önce kirpikleri kaldırmak ve yoğun bir siyah rimel ile başlayalım, göz kaleminin rengi ise kahve rengi kullanmalısınız, fondöten ve allık kendi kararınıza kullanabilirsiniz koyu renk rujlardan uzak durmalısınız. Size açık renkler rujlar daha çok yakışacak ve daha doğal ve yüzünüz ön plana çıkacaktır.

Buğday Ten Rengine Göre Makyaj Püf Noktaları

Buğday tene hem hafif makyaj hemde koyu makyajda gidebilir, her şekilde yüzü ortaya çıkaran bir renktir. Buğday ten ara da bir renk olduğu için makyaja uyum sağlayan bir ten rengidir. Eğer gözlerinizde renkli ise siyah bir eyeliner ile gözlerini ön plana çıkabilirsiniz, çok hoş ve belirgin olacaktır. Gözleriniz ön plana çıkarıp doğal sade bir makyaj yapabilirsiniz yada gece için bir davete gidiyorsanız ağır bir makyaj da çok hoş duracaktır. Yüzünüze bronz ve şeftali tonlarından renklendirme yapabilirsiniz, ruj kullanırken de pembe tonları ve kırmızı, kahve tonlarını kullanabilirsiniz. Turuncu parlak rujda kullanabilirsiniz her ten renginde hoş ve kendinden emin gösterir.

Esmer Ten Makyaj Püf Noktaları

Esmer ten makyaj yapımına en uygun ten rengidir. Fakat esmer tene makyaj yaparken uygulanacak farklı tonlamalar vardır. Esmer tenliler biraz cilt olarak yağlı olduğu için fondöten olarak yağsız olanı seçmelidir. Esmer tenliler fondöten seçerken gün ışığında bakmalıdır, pudra seçimi yaparken de yine yağsız olanı seçmelidir. Gözleri vurgularken göz kalemi genelde mor olmalıdır ki belirgin olsun. Esmer kadınlarda gözlerde ışıltı açık renkli farlar kullanılmalıdır, göz kalemini göz kapağında kullanmalı kalın çekilmelidir. Dudakları kırmızı ruj ile ön plana çıkabilirsiniz, kayısı tonları, karamel ve morun tonları size çok yakışacaktır. Gül kurusu renk ruj veya parlatıcı kullanabilirsiniz.

Etiketler: