Gözaltı Morlukları İçin Krem

Gözaltı morlukları için krem, genelde kadınların korkuları rüyası gözaltı morlukları bundan dolayı bundan kurtulmak isteyenler işte burda çözüm. Bu morlukların sebebi uyku düzeni olmaması yada bazı vitaminlerin eksik olmasından kaynaklıdır. Demir eksikliği yada d vitamini eksikliği bu morlukların oluşmasında başlıca sebeptir. Ayrıca yoğun stres ve sinir bozuklukları da morluk oluşmasına yol açar. Beklenmedik olaylar ani stres oluşumunda da oluşabilir. Bunun için aktardan alacağınız malzemelerle yada evde bulunana malzemeler ile kolayca krem yapabilirsiniz. Olağanüstü kremlere para vermeye gerek olmadığını göreceksiniz. Aynı zamanda ileri yaşta sizin için büyük sıkıntı olabilir. Daha çok morluklar artık kararmaya döndüğünden cildinizde renksiz bir ton oluşturcaktır. Bir bilgi daha vericek olursak fazla tuz tüketimi gözaltı morluklarına sebep olduğunu söyleniyor. Zaten fazla tuz tüketiminin herşeye zararı olduğu ve tansiyon gibi daha fazla bir çok şeye sebep olur.

Gözaltı Morlukları İçin Krem

Gözaltı morlukları için krem, öncelikle bunun sebebine bakmalı yani neden bu morluklar var. Ona göre krem yada ilaç kullanılmalıdır. Yani bazen bu morluklar demir eksiliğinden dolayı olduğu için hep ilaç hemde kremde kullanmalısınız. Bazen ise karaciğer, böbreklerden olan bir rahatsızlık yüzünden morluklar oluşabilir. Bunların dışında da alerjik hastalıklar, göz ve burun akıntılarından biriken kanın morluk yapması, sağlıksız beslenme, cildin ihtiyacı olan vitaminleri alamamasıdır. Bundan dolayı morarmalar oluşur ve kötü bir görüntü olur. Eğer sağlık sorunlarınız var ise, önce doktorunuzla görüşmeli ve ona bir çözüme ulaşmalısınız. Gözaltı morlukları için krem, aşağıda vereceğimiz yöntemler ile bu morluklardan kurtulmanız kolay olacaktır.

Gözaltı Morlukları Neden Olur

Gözaltı morlukları neden olur, sorusunun cevabına yukarıda detaylı olarak belirttik. Genelde stres, psikolojik sorunlar başlıca sebepleridir. Bunun dışında oluşan sağlık sorunları yüzünden kansızlık, alerjik rahatsızlıklar, böbrek hastalıkları gibi.

Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapılmalı

Gözaltı morlukları için ne yapılmalı, önce sorunun nerden geldiğini anlamak çok önemli bu her konu geçerlidir. Eğer belli başlı sağlık sorunlarınız var ise önce onu halletmeli yoksa evde uygulayacağınız basit yöntemler ile bundan kurtulmak kolay.

Gözaltı Morlukları İçin Tedavi

Gözaltı morlukları için tedavi bunun için bir maske uygulayacak olursak,

 • Badem yağı
 • Karite Yağı (katıdır yağdır, ısıtın)
 • Karanfil yağı
 • Öğütülmüş kahve çekirdeği

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri birbirine karıştırın. Öncelikle cildiniz temizleyin ve daha sonra bastırmadan gözaltı çevrenize uygulayın. Hemen yıkamanız gerekmez. Bunu Hafta da 2-3 kez uygulayın.

Gözaltı Morlukları İçin Çözüm

Gözaltı morlukları için çözüm, bunun için birden fazla tedavi şekli vardır. Örneğin yukarıda bahsettiğimiz maske gibi. Yada lazer yöntemleri de şimdi yaygın olarak yaptırılmaktadır.

Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Çözüm

Gözaltı morlukları için bitkisel çözüm, bunun için size şunu önebiliriz.

 • 1 çay kaşığı zerdaçal,
 • Yarım çay kaşığı un,
 • 1 çay kaşığı domates suyu
 • 1-2 damla limon

Tüm malzemeleri karıştırarak göz çevrenize halka şeklinde sürün ve 10 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıkayın.

Gözaltı Morlukları İçin Patates

Gözaltı morlukları için patates, yorgunluğu almak için birebir kullanılan sebzedir. Yani hem gözün morluğunu hemde ağrısı var ise çok iyi gelecek yöntemdir. Halka şeklinde patatesi kesip göz kapağınıza koymanız yeterlidir, 10 dakika bekletip durulayın. Bunu her gün yapabilirsiniz, günün yorgunluğunu da alır.

Gözaltı Morlukları İçin Maske

Gözaltı morlukları için maske, size önerebileceğim en güzel maskelerden biri yukarıda bahsettiğim gibi patates maskesi.

 • 2 çay kaşığı patates suyu
 • 1 çay kaşığı zeytin yağı
 • 1 çay kaşığı buğday yağı

Tüm malzemeleri karıştırın ve gözaltına parmak uçlarınızla sürün. 2- 3 Dakika beklettin sonra silin, bu tedaviyi her akşam uyguladıktan sonra faydasını göreceksiniz.

Gözaltı Morlukları İçin Yağ

Gözaltı morlukları için yağ, bunun için en uygun olanı üzüm çekirdeği yağı kullanımı en güzelidir. Gece yatarken sürmeniz gerekir ve sabah yıkamalısınız. Eğer öyle yatmak istemiyorsanız yatmadan 3 4 saat sürün ve yıkayın.

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Maske

Gözaltı morlukları için doğal maske, bunun için yukarıda bir çok maskeden bahsettik. Hepsi doğal yağlardan ve evde bulunan malzemelerden oluşmaktadır.

Gözaltı Morlukları İçin Lazer

Gözaltı morlukları için lazer, iki farklı yönde uygulanan tedavi yöntemi vardır. İlk olarak deri altındaki bağ dokusu zenginleştirilerek cildin kalınlaşması böylece kalınlık oluştuğu için rengin düzelmesine sebep verir. Tedavi süresinde hafif yanma hissedeceksiniz bunun gecici olduğu söyleniyor. İkinci yöntem ise resurfacing adı verilen tedavidir. Bu biraz can yakabilir, lokal aneztezi uygulanmaktadır. Kızarıklık ve ödem oluşumu olabileceği söylenir. 1 ayın sonunda deri normal rengini alır ve morluklar gider. Genelde tek seans yeterli olmaktadır. Sizler için araştırmaya devam edeceğiz bizi takip etmeye devam edin. Merak ettiğiniz her konuyu kadınca haberler bölümünde bulabilirsiniz.

Etiketler: gözaltı morlukları için krem, gözaltı morlukları için ne yapılmalı, gözaltı morlukları için tedavi, gözaltı morlukları neden olur