Dudak Çatlaklarına Doğal Çözüm

Dudak çatlaklarına doğal çözüm, öncelikle şöyle bir sıralarsak neden oluşumu hakkın kış aylarından genelde dudak çatlakları kaçınılmaz olur. Yada kişinin yapısıyla alakalı olarak dudak çatlaması olduğu görülür. Bunun için büyük şeyler yapmaya gerek nemlendirmek gerekir. Sürekli ruj kullanan kişilerde dudak çatlağı nadir olarak görüldüğü söylenir. Bazende bazı hastalıkların habercisidir. Bu tarz çatlakları geçirmek için neler yapmak gerekir ve bunlardan kurtulmanın en kolay yollarını sizlerle paylaşacağım. Dudak çatlaklarına doğal çözüm, soğuk havalarda sık sık olması mümkündür.

Dudak Çatlaklarına Doğal Çözüm

Dudak çatlaklarına doğal çözüm, evde yapılan çok kolay kürler ile bu probleminize çözüm bulabilirsiniz. Cilt kuruluğundan kaynaklanan durumlardır. Vitamin eksikliğinden dolayı da dudak çatlamalarına rastlanır. Aşırı güneşe maruz kalmak ve dudağın nemini kaybetmesi ve dudak kenarlarından oluşan çatlakların acı vermesine sebep olur. Dudak çatlaklarına doğal çözüm, yeterli su içilmemesi de çatlamaya neden olur. Ama çok kolay çözümlerle bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Dudak Çatlaklarına Bitkisel Çözüm

Dudak çatlaklarına bitkisel çözüm, kurumuş gül yaprakları tam biçilmiş kaftan olacaktır. Gül yapraklarını ılık sütün içine karıştırın ve yumuşayana kadar bekletin daha sonra blenderden çekerek krem kıvamına getirin. Günden bir defa çatlamış dudaklara uygulayın, farkı göreceksiniz. Dudak çatlaklarına evde çözüm, en kolay basiti baldır. Dudaklarınıza süzme balı sürün ve ve gece yatmadan sürün sabaha nemlenmiş olur ve her gün uyguladığınızda çatlaklardan kurtulursunuz.

Dudak Çatlaması Neden Olur

Dudak çatlaması neden olur, bunun için birçok neden vardır. Soğuk havalar ve cilt kuruluğu, vitamin eksikliği, stres gibi bir çok sebebi vardır. Dudak çatlarına kesin çözüm, bunun için evde uygulayacağınız kolay metotlar kullanabilirsiniz. Bal sürmek, nemlendirici krem kullanmak, zeytin yağ sürmek gibi bunların hepsi kesin çözüm verdiği söylenmiştir.

Dudak Çatlakları Nasıl Geçer

Dudak çatlakları nasıl geçer, bir çok farklı kür vardır. Hepside hemen hemen sonuç verir, asıl amaç dudağı nemlendirmek ve çatlamasını önlemektir. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, aloevera jel, bal gibi hepsi ayrı kullanılır ve gece yatmadan sürülür ve saha nemlenmiş olarak dudaklar çatlaması ve acısı azalır.

Dudak Çatlakları Ne İyi Gelir

Dudak çatlakları ne iyi gelir, bunun için mucizevi şeylere gerek yoktur. Evinizde bulunan zeytinyağı yada dudağa uygun olan nemlendirici kremler rahatlatır. Ciddi sorunlar var ise cilt doktoruna başvurulmalıdır. Dudak çatlaklarına hangi krem iyi gelir, dudağa uygun olan nemlendirici kremler uygundur.

Dudak Çatlakları İçin Peeling

Dudak çatlakları için peeling, şeker peelingi en kolay ve çabuk etki eden yöntemlerdendir.

Dudak Çatlakları İçin Şeker Peelingi

  • Bir çay kaşığı bal
  • Bir tatlı kaşığı şeker

Hazırlanışı

Tarifte verilen malzemeleri güzelce blenderden geçirin ve çatlak dudakların üzerine uygulayın. 10 dakika bekletin ve ılık su ile güzelce durulayın. Dudak çatlakları düzelene kadar bu tarifi uygulayın.

Etiketler: dudak çatlakları nasıl geçer, dudak çatlaması neden olur, dudak çatlarına doğal çözüm