Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin Maske Tarifleri

Cilt Sarkmalarını Önlemek İçin Maske Tarifleri

Cilt sarkmaları biz kadınların başının belasıdır, bunun için gerekli yöntemler ararız. Cilt sarkmalarını önlemek için maske tarifleri ile artık aramanıza gerek yok buraya yazacağımız tarifler ile çözümü bulacaksınız. Maalesef doğum fazla kilo alıp vermek bunlara neden olur. Bundan dolayı eski hali çevirmek vücudumuzu biraz zordur. Bunun için spor ve egzersize de ihtiyacımız vardır. Vücut öncelikle ısınmak ister, mesela spordan sonra soğuk bir duşta sarkmalara karşı etkilidir. Bu şekilde yapıp bir maske kullanırsak emin olun ki düzenli kullandığınızda farkı hissedeceksiniz. Bazende yanlış cilt bakım ürünleri de sarkmalara sebep olur bazende yaş ilerledikçe yüzümüzde bazı kaslar zayıflar ve sarkmalara sebep verir. Bu yüzden biz bakımlı hanımlar bununda evde bir çözümünü bulabiliriz. İşte vereceğim tam size göre şimdi bunlardan bir kaçını yazalım.

Yumurta Akı Maskesi Tarifi

Yumurta akı maskesi tam bir cilt sıkılaştırıcı ve sarkmalara karşı tamamen etki eden bir maskedir. Ayrıca cildin nem dengesini de sağlar, yüzümüze şöyle uygulayabilir. Öncelikle yumurtanın akını köpürene kadar çırpıyoruz ve bir pamuk yardımı ile yüzümüze boynumuza tamamen güzelce sürüyoruz. 20 dk beklettikten sonra güzelce yıkıyoruz, bu işlemi hafta 2 defa uygulayabilirsiniz.

Yoğurt ve Yumurta Akı Maskesi Tarifi

Bu maskeyi ilave olarak ta kullanabilirsiniz, yani yumurta akı yoğurt ve ayrıca içine balda karıştırabilirsiniz tarif ettiğimiz gibi yüzünüze uygulamalısınız bunu yaklaşık 30 dk bekletmelisiniz. Ilık su ile durulayın yüzünüzün o anda ne kadar güzel ve pürüzsüz ve yumuşak olduğunu göreceksiniz, bunu da haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Salatalık ve Avokado Maskesi Tarifi

Salatalık ve avokado , salatalık oldukça etkili ve yaşlanma karşıtı bir yiyecektir. Avokado ise nem dengesi sağlayan bir bitkidir. Yani ikisi birleştiğinde tam manasıyla sıkılaştırıcı ve sarkmalara karşı birebir maske olacaktır. Şimdi gelelim tarife avokado ve salatalığı ayrı ayrı blenderden geçirip ikisini de ayrı bardaklara alalım ve daha sonra ikisini de bir kapta mama kıvamında olan bu karışımı yüzümüze uygulayalım. Yarım saat beklettikten sonra ılık suda temizleyelim ve bu maskeyi hafta da 1 defa uyguladığınızda sarkmalardan ve kırışıklıklardan düzenli kullanımda zamanla kurtulabilirsiniz.

Aloe Vera Maskesi Tarifi

Aloe vera maskesi için yaprağı jelinden ayırıp jelini yüzünüze boynunuza sürebilirsiniz. 15-20 dk bekletebilirsiniz daha sonra ılık su ile durulayın bu uygulamayı da haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Bu işlem cilt sıkılaştırıcı olarak ve cildi forma sokmak için kullanılır ayrıca aşırı nem dengesini sağlar. Bu işlemi şu şekilde kullanabilirsiniz, içine biraz bal ve mayonez ekleyerek yine aynı şekilde uygulayıp 15 dk beklettikten sonra ılık su ile durulayın bunu da hafta iki kez uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı Maskesi Tarifi

Badem yağı maskesi içerisinde bulunan E vitamini sayesinde cildi yenileme özelliğine sahiptir. Bu işlemi her gün yüzümüze alına yanaklara ve çene bölgesine iki üç damla damlatarak emilene kadar parmak uçları ile masaj yapmalı cildinizin ne kadar sıkılaştığını ve gerildiğini göreceksiniz.,

Limon Maskesi Tarifi

Limon C vitamini özelliği sayesinde ciltteki kırışıkları alır götürür. Taze sıkılmış limonu yüzüne ve boynunuza masaj yaparak uygulayınız. 5 veya 10 dk beklettikten sonra ılık su durulayın ve ardından nemlendirici krem kullanın bu işlemi yaparken mutlaka göz çevresine çok dikkat edin gözaltına gelemeyecek şekilde kullanın bu maskeyi hafta 2 kere tekrarladığınızda istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

Cildinizin nem dengesini ve tazeliğini korumak için en önemli olan bolca su tüketmektir. Öncelikle vücudumuzun ihtiyacı olan su miktarını eşitle meliyiz. Yani öncelikle sıvı alımını düzgün bir şekilde ayarlamalıyız. Bizi takip etmeye devam merak ettiğiniz her şeyi bu sitede bulacaksınız. Buna benzer farklı konuları da kadınca haberler bölümünden bulabilirsiniz.

Etiketler: