Bel Fıtığına Doğal Çözüm

Bel fıtığına doğal çözüm, sürekli bel ağrısı çekiyorsanız bundan şikayetçiyse bahsedeceğimiz kürler işte tam sizin için. Günümüzde bel fıtığı her 10 kişiden 9 uzunda mutlaka vardır. Olmasa bile bel ağrıları yoğundur ve bunun hep çözümünü aranır. Burada paylaşacağımız bitkisel tarifler bu ağrılarınızdan kurtulmak kolay bu yaşanılan sıkıntılar en çok 40-60 arası daha çok yaşanır. Ama şuanda gençlerde daha çok görülmekte özellikle bilgisayar başında çalışanlar için bel, boyun ağrısı fazlaca görülür. Bel fıtığına bitkisel çözüm, bunun için egzersizde yapmak gerekir yalnız bunu doktorunu danışarak yapmalısınız. Bazı fizik hareketleri size uymayabilir, daha çok ağrıtır.

Bel Fıtığına Doğal Çözüm

Bunun için bunu doktorunuza danışarak kendinize bir egzersiz programı almalısınız. Bel fıtığına doğal çözüm, evde yapılan kolay ve basit bitkilerle krem elde ederek sürdüğünüzde ağrılarınızda hafifleme ve rahatlama hissedeceksiniz. Bunu sürekli olarak devam ettiğinizde ağrılarınızda yavaş yavaş azalma hissedeceksiniz. Bel fıtığına doğal çözüm, belimiz bir birine sıkıca bağlı eklemlerden oluşur. Bunlar kaslar, kemikler, eklemler, sinirlerden oluşmaktadır. Boyunda 7, sırtta 12 ve belde 5 adet omur kemiği bulunur. Omurların baş yapısı kemikler ve kuyruk sokumundan oluşur. Öncelikle bel fıtığı nasıl tedavi edilir? doktora gitmeli ve ilaç tedavisine başlamalı bunun yanında bitkisel kürler den faydalanmalı. Tedavinize ek destek sağlayarak size şifa olacaktır. Lafı fazla uzatmadan bu tarifleri yazalım.

Taze Kozalak Bel Fıtığı Kürü

Taze kozalak bel fıtığı kürü, 4-5 gram taze temiz kozalak, 1 bardak suyun içinde atılır ve 10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Hazırladığınız bu karışımı ister tatlandırılarak, isterseniz sade günde 1 bardak içebilirsiniz. Sade içerseniz acı tat verebilir.

Kırkkilit Otu Bel Fıtığı Kürü

Kırkkilit otu bel fıtığı kürü, 1 bardak içme suyuyla kırkkilit otunu 5 dakika süre ile kaynatalım ve lapasını belimize sürerek 2 haftada veya 4 haftada bir tekrarlanmalıdır. Suyu bir bardağı aşmayacak şekilde içilebilir. Lapayı belinizden yıkadıktan sonra isterseniz son durulama suyu olarak da kullanabilir.

Rezeneyle Bel Fıtığı Kürü

Rezeneyle bel fıtığı kürü, 5 gram kadar rezene tohumu, 1 bardak kaynamış suda demlenmesi bekleyin. 5 dakika kadar demlendikten sonra günde 2 bardak tüketin. 2 bardaktan fazlası bazı bünyelerde zararlı olabilir. Rezene rahatlattığından uyku yapar ve halsizlik hissedebilir. Akşamları tüketirseniz gün içinde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Defne Yaprağı İle Bel Fıtığı Kürü

Defne yaprağı ile bel fıtığı kürü, 10 gram kadar defne yaprağı, 3 yada 5 dakika kaynatılır. 5 dakika demlendikten sonra günde 2 bardak olarak tüketilir. Bunları düzenli olarak kullandığınızda ağrılarınızda rahatlama hissedeceksiniz. Bazı kullanılan bitkiler teninize dokunabilir bunun için doktorunuza danışarak yada alerjinizin olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Etiketler: Bel fıtığı nasıl tedavi edilir, Bel fıtığına bitkisel çözüm