21 Mart
20 Nisan
21 Nisan
20 Mayıs
21 Mayıs
21 Haziran
22 Haziran
22 Temmuz
23 Temmuz
23 Ağustos
24 Ağust.
23 Eylül
24 Eylül
23 Ekim
24 Ekim
22 Kasım
23 Kasım
21 Aralık
22 Aralık
20 Ocak
21 Ocak
19 Şubat
20 Şubat
20 Mart

Başak Burcu

24 Ağust.
23 Eylül

Başak Burcu

Başak burcu insanı her zaman kafasında hesap yapan ve hesap kurdu olan insandır.Yaşantısında hatalardan uzak durmaya çalışan başak burcu insanı her hareketini yada her adımını doğru atmak için uygun zamanı ve hesaplı davranarak hayat çizgisine yön verir. Başak burcu insanı kişilik olarak cana yakın, iyi bir dost, yaptığı işlerde usta, fevri kararlar vermeyen yani analizci ve çok iyimser birsi olur. Başak burcu olumsuz yanları olarak da titiz olması geleneklere karşı bağlı yaşamazı yaptığı işlerde herkesin kendi gibi olmasını istemesi gibi olumsuz yönleri de vardır. Aslında buda her insanın başkalarında görmek istediği özelliklerdir. Günlük burç yorumları‘na göre başak burcu insanı hesap makinası gibidir. Her işini hesaplı yapar ve okul hayatında en çok zevk aldığı ders ise matematik, fizik ve geometri dersleridir. Hayatına sağlıklı yön verebilmek ve hata yapmadan yaşamak için her zaman hesaplı davranışlar yaparlar.

Başak Burcu Kişisel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Merkür
Element: Toprak
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 6
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Meryem Taşı
Renk: Sarı, Yeşil
Tarot kartı: Ermiş
Hayvan: Tüm Evciller
Bitki: Nergis
Kıymetli Taş: Koyu Safir, Zebercet
Kıymetli Maden: Cıva

Başak Burcu Özellikleri

Başak burcu özellikleri olarak hayatında tedbirli yaşamayı seven başak burcu insanı hesaplı adımlar atarak hata yapmamaya özen gösterirler. İyilik sever, tertipli, cana yakın dostane davranışları ile bilinen başak burcu insanının aynı zamanda el becerileri de çok iyi olur. Bazen aşırı dikkatli ve titiz oluşları ise arkadaş çevresinde olumsuz karşılanmıştır.Geleneklere karşı bağlı yaşayan başak burcu insanı bazı fikirlerde sabit ön görüşlü olurlar ve bu davranışları da arkadaş çevresinde hoşça karşılanmaz. Aile olarak da başak burcu insanı eş hayatında daima düzenli ve tertipli oluşlarından dolayı taktir kazanmışlardır. Eşlerine karşı her zaman iyimser ve sevgi dolu olurlar.

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak burcu kadını özellikleri taşıyan bayanlar ev hayatı ve iş hayatında her zaman sorumluluk sahibi olurlar. Çalışmayı ve kendilerine güvenerek yaşamayı seven başak burcu insanı iş hayatında idealist olup her zaman yükselmeyi ve başarıları ile tanınmayı severler. Başak burcu kadını duygusal olarak ve hoş mizacı ve dostlukları ile oldukça kalabalık arkadaş çevresine sahip olurlar. Başak burcu kadını iş hayatında her zaman çalışkanlıkları ile övünülür ve yaptığı işlerde gösterdiği azim ve çaba ile her zaman başarılı olmuşlardır. Başak burcu kadını evlilik hayatında da oldukça eşlerini mutlu etmek için çalışırlar kesinlikle ev hayatı ile iş hayatını bir birlerine karıştırmazlar ve bu denli sorumluluk sahibi olurlar.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Başak burcu erkeği özellikleri olarak çalışkan azimli, idealist ve titiz çalışmaları ile bilinirler. Arkadaş çevresinde sıkı dostluk sahibi olan başak burcu erkeği oldukça nazik, kibar ve dostluklara arkadaşlıklara önem veren bir mizacı vardır.Başak burcu erkekleri iş hayatında ve gündelik hayatında titiz, becerikli ve mantıklı davranışları ile bilinirler. Sorumluluk sahibi olan başak burcu insanları her zaman idealleri doğrultusunda yaşarlar. Evlilik hayatlarında ise eşlerine karşı her zaman sorumlukluk sahibi olup kırmayacak ve üzmeyecek şekilde temkinli yaklaşımları ile de bilinirler. Kendilerinin temiz ve titiz olmalarından dolayı karşı cinsteki kişilerinde buna özen göstermelerini her zaman isterler.

Başak Burcu İş Hayatı

Başak burcu iş hayatında düzenli tertipli ve özverili çalışmayı her zaman tercih eden kişilerdir. Başak burcu insanının en büyük özelliklerinden biride el becerisinin iyi olmasıdır. Yaptıkları işlerde başarı sağladıkları gibi iş hayatında çalıştığı konumlarda takdire layık görülürler. İdealist bir yapıya sahip olan başak burcu insanı azimli ve iş bitirici olarak da tanınmıştır. Bazen aceleci tavırlarda sergileyen başak burcu insanı bu özelliğinden dolayı da iş hayatında üzücü durumlar ile de karşılaşmışlardır. hayatları boyunca da maddi sıkıntı yaşamadan hayatlarını idame ederler.

Başak Burcu Aşk Hayatı

Başak burcu aşk hayatı olarak en çok önem verdiği özelliği temizliğidir, kendisinin temiz olduğu kadar partnerinin de titiz ve temiz olmasına özen gösterir. İkili diyaloglarda mütevazi ve candan oluşu kalabalık bir arkadaş çevresine sahip olmasını sağlamıştır. İlişkilerinde gayet sağdık ve düzenli ilişki peşinde olan başak burcu insanı şıp sevdi değildir. Bağlandığı sevdiği kişiye tam manada sevgisini vermeye çalışır.

Başak Burcu Para falı

Başak burcu para falında idealist bir kişiliğe sahip olan başak burcu insanı her zaman iş hayatında başarıların peşinde gitmiştir. Hesaplı yaşantısından dolayıda hiç bir zaman maddi sıkıntı yaşamadan hayatlarını devam ettirebilirler. Bu da başak burcu insanının titiz ve öz verili, sahiplenici yapısından kaynaklanmaktadır.