Ayva Maskesi Nasıl Yapılır

Ayva maskesi nasıl yapılır, her meyvenin aslında cilde faydaları vardır ve hepsini hemen hemen cilt bakımı için kullanabilirsiniz. Ayva A,B,C vitamini açısından zengindir. Bundan dolayı ilk sırada gelir ve lif bakımdan oldukça zengindir. Antioksidan bakımında zengindir ve iltihabı önleyici özelliğe sahiptir. Ayva maskesi nasıl yapılır, yapımından bahsetmeden önce hakkında bilgi vermek isterim. Bir şeyi kullanmadan önce bence özelliği bilmek önemlidir. Çünkü herkesin bünyesi ve cildi farklıdır, ona göre kendine uygun olanı uygulaması gerekmektedir.

Ayva Maskesi Nasıl Yapılır

Ayva maskesi nasıl yapılır, yiyecek olarak tüketildiğinde mide rahatsızlıkları olanlara fayda sağlar. Yüksek tansiyon, kolesterol gibi sağlık sorunlarının tedavisinde destek olur. Rahatlatmada yardımcı olduğunu öğrenilmiştir. Cilt bakım ve kozmetik alanında oldukça fazla kullanılan ayva çekirdeği, cildi temizler ve sivilceler siyah noktaları ortadan kaldırır. Ayva maskesi nasıl yapılır, lafı fazla uzatmadan tariflerimize geçelim.

Gençleştiren Ayva Maskesi

Öncelikle bir ayvanın çekirdeklerini çıkarın ve bir su bardağı suya yada gül suyunun içerisine bırakın. Geceden sabaha kadar 24 saat bekletin. Ayva çekirdekleri jel kıvamını alacaktır, çekirdeklerini çıkarıp jeli 7 gün boyunca kullanabilirsiniz. Sonra bir ayva haşlayın ve iyice haşladıktan sonra hazırladığınız jelden içine 2-3 kaşık koyun. Yüzünüze sürün ve 30 dk beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. 15 günde bir maskeyi tekrarlayabilirsiniz. Ayva çekirdeklerinden hazırladığınız jeli saç maskesi olarak da saçınıza kullanabilirsiniz.

Отель на волге ярославль смотрите на http://www.yaranga.online. Без регистрации порно, порно бесплатный видеочат.

Ayva Maskesi Tarifi (Yağlı Ciltler İçin)

Ayva maskesi, çekirdeklerini havanda ezerek bir yumurta akına karıştırın ve cildinize sürün. Yarım saat bekletin ve ılık su ile yıkayın. 15 gün arayla tekrarlayın.

Sivilceler İçin Ayva Çekirdeği Maskesi

Sivilceler için ayva çekirdeği maskesi, ayva çekirdeklerini kaynatın ve sabah akşam yüzü temizleme suyu olarak kullanın. Yüzünüzü yıkayın.

Ayva çekirdeğini toz haline getirin ve içerisine sarı kantaron, papatya çayı ekleyin. Demlendikten sonra yüzünüze uygulayın ve sabah akşam yüzünüzü yıkayın.

Ayva Maskesi Ne İşe Yarar

Ayva maskesi ne işe yarar, cildinizdeki akneleri ve siyah noktaları temizler. Aynı zamanda sivilcelere birebirdir ve saç bakımında kullanılması uygundur. Her türlü kozmetik ürünlerinde ayva en çok kullanılan üründür.

Ayva Maskesinin Faydaları

Ayva maskesinin faydaları, birden fazla yararı vardır. Bunları sıralayacak olursak;

  • Ayva maskesi çatlaklara ve kırışıklıklara karşı önlem alır,
  • Ayva maskesi cilt lekelerine karşı faydalıdır,
  • Ayva maskesi ile sivilcelerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz,
  • Ayva maskesi yaşlanmayı azaltır.

Etiketler: Ayva maskesi nasıl yapılır, ayva maskesi ne işe yarar, ayva maskesinin faydaları, sivilceler için ayva çekirdeği maskesi