Alerjiye İyi Gelen Bitkiler

Alerjiye iyi gelen bitkiler, bahar ayları yaklaşınca alerjik durumlar çoğalıyor polenlerinde etkisiyle burun akıntısı baş gösteriyor. Solunum yollarında alerjiye dayalı olarak kaşıntılı ve tıkanma gibi durumlar oluyor. Bu durum çok ciddi bir rahatsızlık yok ise, kırlangıç otu, civanperçemi gibi otlarla tedavi edilebileceği söylendi. Ama bunun için de bir hekimden yardım almak gerekir. Bu aylarda alerji durumu tedavi edilmezse uzar ve büyük sorunlara yol açar. Polenlere bağlı olarak alerji durumu aslında birazda kişinin vücudundaki vitamin eksikliğine de dayalıdır. Yaz aylarında olduğu gibi taze meyveleri tüketememek alerjiye neden oluyor. Bu yüzden her meyveyi sebzeyi zamanında tüketmek gerekiyor. Bugün bu konuyu ele almak istedik. Çünkü genelde hepimizin rahatsız olduğu bir durum geçmeyen burun akıntısı ve öksürük özellikle geceleri olduğunda çok sinir bozucu oluyor. Vitamin eksikliği olduğunda vücut direnci düştüğünden daha çok alerjiye yatkınlık meydana gelir.

Alerjiye İyi Gelen Bitkiler

Alerjiye iyi gelen bitkiler, bunlar kişinin durumuna göre verilecek olan çaylardır. Herkesin bünyesine her içilen çay iyi gelmez yada her bitkisel kür iyileştirmez. Bundan dolayı da daha büyük sıkıntılar içine girebilirsiniz. Andız bitkisinin alerjiye en iyi gelen bitki olduğu söyleniyor. Andız kökünün tedavi için kullanıldığı ve mikroorganizmaları canlandırdığı belirtildi. Civan perçemi otunun da 80 çeşidi olduğu söyleniyor ve çay olarak tüketildiğinde alerjiye iyi geldiği ortaya çıkmış. Tabi belirli rahatsızlıklarınız da var alerji dışında bu bitkiler size iyi gelmeyebilir. Yani hamilelik durumunda doktora sormadan hiç bir bitkisel kür yada çay kullanılmamalıdır.

Alerjiye İyi Gelen Çaylar

Alerjiye iyi gelen çaylar, bunları sıralayacak olursak ilaç kullanmadan alerjiyle başa çıkmanının yöntemleri bitkisel çaylardan geçer.

  • Alerjiye iyi gelen papatya çayı,
  • Alerjiye iyi gelen civan perçemi,
  • Alerjiye iyi gelen zencefil çayı,
  • Alerjiye iyi gelen kuş burnu çayı.

Bunlardan hangisi size uyuyorsa, onu tüketmeye başlayabilirsiniz. Eğer ciddi bir sorununuz var ise, bir hekime danışarak yardım alın. Ciddi bir alerji sorunu var ise, ilaç içerek ve çayı takviye destek olarak kullanabilirsiniz. Doktorunuz önerdiği şekilde merak ettiğiniz farklı konuları sitemizde bulunan kadınca haberler sayfasından bulabilirsiniz.

Alerji Nedir

Alerji nedir, bahar aylarının yaklaşmasın da burun akıntısı ve geniz akıntısı gibi durumların olmasıdır ve bazı solunum yolları sorunları genelde polenlerin başlamasıyla oluşur. Kimi insanları toza ve bitkiye reaksiyon göstermesi vücudunun tepki vermesiyle olur.

Alerjiye Ney Neden Olur

Alerjiye ney beden olur, tozlar, kirli hava, polenler, hayvan tüyleri bunlar alerjiye neden olur ve her bir bireyde farklı olarak reaksiyon gösterir.

Etiketler: alerji nedir, alerjiye iyi gelen bitkiler, alerjiye iyi gelen çaylar, alerjiye ney neden olur